Nowe przedszkola czekają na dzieci

Przestronne, kolorowe i  w pełni wyposażone placówki w Straszynie i w Borkowie to dodatkowe 300 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Niedawno ostateczne efekty poczynionych inwestycji podziwiali radni. Wcześniej dyrekcja zaprosiła rodziców. Budowa obu placówek (nie licząc wyposażenia i płac) to koszt 5,6 mln zł. Dyrektorem przedszkola w Straszynie w drodze konkursu została Marta Kujawska – Greszczuk, a przedszkole w Borkowie podlega dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

– Przez ostatnie 10 lat bardzo mocno inwestowaliśmy w rozbudowę szkół. Teraz, z uwagi na nowy przepis o obowiązku przedszkolnym czterolatków, stanęliśmy przed wyzwaniem budowy i rozbudowy przedszkoli – mówi wójt Magdalena Kołodziejczak.

W gminie Pruszcz Gdański  funkcjonuje 5 przedszkoli publicznych i 18 niepublicznych.

M. Bielicka