Kolorowe wakacje pod żaglami już za nami

Gmina Pruszcz Gdański po raz kolejny zorganizowała dzieciom  półkolonie żeglarskie w Wiślince.
Uczestnicy wypoczynku przez tydzień uczyli się żeglowania na Optymistach i Puckach. Szkolenie obejmowało m.in. naukę węzłów żeglarskich i podstawy wiosłowania. Były też atrakcje na lądzie w postaci warsztatów teatralnych oraz plastycznych. A wszystko to przy pięknej pogodzie i miłej atmosferze. – Dzieci zdobyły kwalifikacje żeglarskie, a przy okazji nauczyły się pracy w zespole. Jestem przekonany, że również wspaniale, aktywnie wypoczęły – powiedział Marek Kowalski, przewodniczący Rady Gminy, a jednocześnie przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która przeznaczyła środki na półkolonie dla dzieci z terenów zagrożonych wykluczeniem.

Z wypoczynku skorzystało 45 dzieci w wieku od 6 do 17 lat.

M. Bielicka