Bezpieczna droga do szkoły

W związku ze zbliżającą się inauguracją roku szkolnego Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański rozpoczyna akcję „Bezpieczna Droga do Szkoły”.

Bezpieczna droga do szkoły
Bezpieczna droga do szkoły

1 września  do gminnych szkół i przedszkoli wrócą strażnicy. Funkcjonariusze w ramach realizowanego projektu będą prowadzić spotkania z dziećmi  na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa. Strażników będzie można również spotkać w rejonach szkół przy przejściach dla pieszych i na przystankach autobusowych. W spotkaniach wykorzystywane są elementy mobilnego miasteczka ruchu drogowego, które straż posiada na swoim wyposażeniu, a także zestaw „autochodzik” oraz prezentacje multimedialne.
– Obecnie prowadzimy kontrole infrastruktury przyszkolnej, a wszelkie nieprawidłowości lub propozycje zmian zgłaszamy zarządcom terenu – wyjaśnia Tomasz Grabowski, komendant Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański.

Zachęcamy placówki oświatowe z terenu naszej gminy do kontaktu i współpracy ze strażnikami.

M. Bielicka

Related posts