Tulipanowe Święto w Mokrym Dworze już w najbliższy weekend!

Już w najbliższy weekend 7-8 maja  „Żuławski Tulipan”! Impreza (zdobywca prestiżowej nagrody specjalnej Welcome Festiwal) co roku przyciąga do niewielkiego Mokrego Dworu tysiące zwiedzających. Wszystko za sprawą niezwykłych dywanów, ułożonych przez mieszkańców gminy Pruszcz Gdański z milionów główek tulipanów!

Zabieraliśmy mieszkańców i turystów w krainę bajek, na mistrzostwa w piłce nożne oraz w podróż dookoła świata. Na „tulipanowo” uczciliśmy razem rok Chopina i beatyfikację Jana Pawła II. Tym razem będziemy świętować Rok Sienkiewicza – zapowiada wójt Magdalena Kołodziejczak i zaprasza do Mokrego Dworu całe rodziny.

Rekonstrukcje walk historycznych, pokazy dawnego rzemiosła, inscenizacje, spektakle, kino letnie  – wszystko to będzie tylko otoczką dla ułożonego z główek tulipanów dywanu nawiązującego do twórczości Henryka Sienkiewicza, a także do najsłynniejszych ekranizacji jego dzieł.

A jak będzie się przedstawiała kompozycja? Bogusław Izdebski, projektant i koordynator układania kwiatowych dywanów nigdy nie zdradza szczegółów projektu, by goście imprezy mieli niespodziankę.

W tworzenie kompozycji każdy może mieć swój wkład.

Serdecznie wszystkim zapraszam do wspólnego układania. To ciężka praca, która jednak daje wielką frajdę i satysfakcję – zachęca Wiesław Zbroiński, sołtys Mokrego Dworu, producent tulipanów i współorganizator imprezy.

Układanie tulipanów na łące w Mokrym Dworze będzie trwało 3 dni (4,5,6 maja).

Tulipanowa impreza rozpocznie się w sobotę 7 maja o godz. 12. To właśnie na sobotę zaplanowano wszystkie atrakcje (do 24).  W niedzielę zaś zapraszamy na samo zwiedzanie.

Magdalena Bielicka

Related posts