Wiosną biegamy po Żuławach

W sobotę 23 kwietnia oficjalnie otworzyliśmy sezon biegowy naszą cykliczną imprezą – Wojewódzkim Biegiem Żuławskim Doliną Motławy.

Na wszystkich uczestników biegów, także tych najmłodszych, czekały pamiątkowe medale
Na wszystkich uczestników biegów, także tych najmłodszych, czekały pamiątkowe medale

Przyjemna i malownicza trasa, pyszny poczęstunek dla uzupełnienia energii, a także świetna organizacja i zawsze „zamówiona” pogoda   – to wyznaczniki naszych imprez biegowych, które od kilku lat przyciągają amatorów i zawodowców z całego Pomorza.

W tym roku na terenie Lędowa wystartowało  w sumie 127 skrzatów i młodzików, a na 5,5 – kilomterowej trasie Lędowo – Wiślina – Lędowa zmierzyło się 165 osób. Na wszystkich uczestników biegów czekały pamiątkowe medale. Najszybsi otrzymali puchary i nagrody rzeczowe i finansowe.

Dla 80-letniego Jacka Bandurskiego to był 604 bieg, w którym wziął udział! Pan Jacek biega od 25 i ma na swoim koncie wiele medali i pucharów
Dla 80-letniego Jacka Bandurskiego to był 604 bieg, w którym wziął udział! Pan Jacek biega od 25 i ma na swoim koncie wiele medali i pucharów

Patronat honorowy nad zawodami objął Jan Kleinszmidt, Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, a patronat medialny: „Dziennik Bałtycki”.  Bieg organizowali: Gmina Pruszcz Gdański, Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna w Cieplewie, Gminne Towarzystwo Sportowe Pruszcz Gdański oraz sołectwa: Lędowo, Wiślina i Bystra.

Impreza nie odbyła by się gdyby nie sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Starostwo Powiatu Gdańskiego, Rada Wojewódzka Ludowych Zespołów Sportowych w Gdańsku, TAURUS Sea Power, Eksploatator, Exclusive Sport , Tomasz Dawluszewicz, Fundacja „Zdrowo jem, zdrowo żyję”.

Do wszystkich osób i instytucji, które wsparły nas w organizacji wydarzenia kierujemy serdeczne podziękowania – mówi Karol Lipski, Kierownik Biura Obsługi i Studia Fitness w OKSiBP. – Dziękujemy również Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański  i OSP Wiślina za zapewnienie bezpieczeństwa na trasie biegu, panu Wojciechowi Kopaczewskiemu za udostępnienie miejsca na parking, gospodyniom z Lędowa, Bystrej i Wiśliny za przygotowanie posiłków, napojów regeneracyjnych dla zawodników i pysznych ciast, a także państwu Małgorzacie i Januszowi Staniakom za przekazanie kapusty na bigos. 

A już dziś zapraszamy na jesienny Wojewódzki Bieg Doliną Raduni na trasie Straszyn Juszkowo, a dla dzieci na terenie boiska w Juszkowie.

Info i foto: M. Bielicka/UG Pruszcz Gdański

Related posts