Cieplewo – Niedziela w bibliotece

Milusińskich wieku 5-7 lat Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie zaprasza na niedzielne spotkania w czytelni. Od 10 kwietnia 2016 w placówce będą odbywać się nieodpłatne warsztaty literacko-ilustratorskie dla dzieci pod hasłem: „Kolorowanki, rysowanki i książeczkowe czytanki”.

Książki
Książki

Zajęcia mają na celu pobudzanie wyobraźni, rozwijanie ekspresji twórczej dziecka oraz zapoznanie uczestników z nowymi technikami plastycznymi i współczesną literaturą dziecięcą.
– Podczas kolejnych spotkań będą nam towarzyszyć wybrane tytuły literatury dziecięcej – wyjaśnia Agnieszka Michalczyk, instruktor plastyki i bibliotekarz. – Rozpoczniemy od wspólnego przeczytania na głos książki, obejrzymy ilustracje, a potem porozmawiamy o treści i formie dzieła, które stanie się inspiracją do stworzenia własnych prac plastycznych z wykorzystaniem technik podobnych do tych, jakich użył ilustrator w swojej pracy.

Wstęp wolny. Obowiązują wcześniejsze zapisy w bibliotece, w godzinach otwarcia placówki. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Czas trwania warsztatów: 50 minut. Prowadzenie: Agnieszka Michalczyk.

Pierwsze zajęcia odbędą się 10 kwietnia 2016 r. o godz. 12.30 pod hasłem „W zielonej dżungli”. Będą poświęcone książce Petera Browna pt: „Pan tygrys dziczeje.

Więcej informacji i harmonogram kolejnych warsztatów na http://oksibp.pruszczgda.pl/1600-niedziele-w-bibliotece-w-cieplewie

Anna Sychta

 

Related posts