Ważny numer porządkowy

Strażnicy Gminy Pruszcz Gdański każdego roku odwiedzają kolejne nieruchomości, kontrolując je pod względem ładu i porządku oraz przestrzegania przepisów i regulaminów.  

Strażnicy sprawdzają, czy nieruchomość posiada numer porządkowy. 

Wymagają tego przepisy i zdrowy rozsądek –  mówi Tomasz Grabowski, komendant Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański. – Bez numeru w widocznym miejscu na elewacji budynku nie tylko listonosz czy kurier będzie miał problem z trafieniem do nas, ale także karetka pogotowia. 

Kontrola obejmuje również umowę na wywóz nieczystości i wyposażenie posesji w pojemnik na odpady.

Niedozwolone jest palenie śmieci w piecach domowych czy w ogniskach przed domem – dodaje komendant i przestrzega przed mandatem w wysokości do 500 zł.

Strażnicy sprawdzają również warunki przetrzymywania psów.

Zdarza się, że spotkamy na ulic psy bezpańskie. Wówczas je wyłapujemy i umieszczamy w tymczasowym kojcu. W międzyczasie, za pośrednictwem strony internetowej oraz przy pomocy sołtysów, ustalamy właściciela  – wyjaśnia Tomasz Grabowski.

Do tej pory skontrolowano: Przejazdowo, Lędowo, Bystrą, Bystrą Wieś i Dziewięć Włók. Największy problem, jak przyznają strażnicy, jest z numerami porządkowymi.

Mieszkańcy przedkładają estetykę elewacji nad bezpieczeństwo i zamieszczają numery w niewidocznych z ulicy miejscach – stwierdza komendant.

Harmonogram kontroli nieruchomości do końca roku:

Kwiecień – Wiślinka, Bogatka

Maj – Krępiec, Weselno, Wiślina, Mokry Dwór, Roszkowo

Czerwiec – Radunica, Rokitnica, Cieplewo, Rusocin

Lipiec – Żukczyn, Świńcz, Wojanowo, Będzieszyn, Borzęcin, Rekcin, Malentyn

Sierpień – Jagatowo, Żuława, Żuławka, Arciszewo, Goszyn

Wrzesień – Rotmanka, Łęgowo

Październik – Straszyn

Listopad – Borkowo

Grudzień – Juszkowo

Magdalena Bielicka

Related posts

One Thought to “Ważny numer porządkowy”

  1. Damian

    działania chyba potrzebne ale nie zazdroszczę tej pracy – byłem świadkiem jak strażnik zwrócił uwagę w Borkowie na biegającego psa to właściciel od razu atak że go zwolni z pracy i ze żyje za jego pieniądze. Facet dostał jakąś ulotkę do ręki trochę odpuścił ale miał straszne pretensje że zwrócono mu uwagę na psa. Śmieci w gminie już tak nie widać czy to zasługa straży ? – nie mam zdania . Raczej ta jednostka gminna jest niedoceniona – bo to chyba wstyd pochwalić straż gminną za jakieś tam działania

Comments are closed.