Nowe autobusy obsługujące gminę Pruszcz Gdański i zmiany w kursowaniu

Trwa wymiana taboru obsługującego komunikację gminy Pruszcz Gdański tj. linie 841-848. Do ruchu wprowadzone zostały cztery nowe autobusy:

Nowe autobusy

MAN NL223 (nr inw. 7017) oraz trzy Mercedesy O530 Citaro (nr inw. 7024, 7026 i 7027). Wszystkie to pojazdy tzw. III generacji – niskopodłogowe, zapewniające dużo wyższy komfort podróżowania, z szeregiem udogodnień dla pasażerów, w tym wyposażone w system monitoringu oraz urządzenia umożliwiające korzystanie z internetu na pokładzie poprzez sieć WIFI.

Nowe autobusy łatwo rozpoznać po nieco zmienionej kolorystyce zewnętrznej, z jaśniejszym zielonym pasem nadokiennym nawiązującym do nowych barw herbu i flagi gminy Pruszcz Gdański. Nowe pojazdy zostały skierowane do obsługi zadań całodziennych i najdłuższych dodatków szczytowych. W najbliższym w czasie planujemy wprowadzić do eksploatacji jeszcze jednego Mercedesa Citaro. Liczymy, że nowe autobusy spotkają się z Państwa uznaniem.

Tymczasowa zmiana funkcjonowania linii 843, 845, 847 i 848 od 15.03.2016 r.

W związku z pracami drogowymi w Pruszczu Gdańskim od dnia 15.03.2016 (wtorek)  wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w funkcjonowaniu linii 843, 845, 847, 848.

Linia 843 i 845

Autobusy linii 843 i 845 w kierunku Rotmanki/Juszkowa kursować będą ulicami Chopina, Wojska Polskiego i Cichą (nie obowiązuje przystanek „Pruszcz Gdański, Wojska Polskiego” w kierunku Rotmanki/ Juszkowa).

Linia 847 i 848

Autobusy linii 847 i 848 jadąc w kierunku Bielkówka/Jagatowa pojadą ulicami Chopina, Wojska Polskiego, Obrońców Pokoju, Cichą. Nie będą obowiązywały przystanki : „Pruszcz Gdański, Chopina”, „Pruszcz Gdański, Raciborskiego”  w kierunku Straszyna oraz „Pruszcz Gdański, Rondo Kaszubskie”, „Pruszcz Gdański, Wojska Polskiego” w kierunku Pruszcza. Uruchomiony zostanie przystanek zastępczy „Pruszcz Gdański, Waląga” zlokalizowany przy ulicy Chopina w kierunku Straszyna oraz „Pruszcz Gdański, Obrońców Pokoju” w obu kierunkach.

W taki sam sposób autobusy kursować będą w kierunku Pruszcza Gdańskiego.

Przebieg trasy linii 843, 845, 847 i 848 w trakcie trwania prac drogowych w Pruszczu Gdańskim.

Prace remontowe potrwać mają do września, jednakże autobusy wrócą na stałą trasę tak szybko jak będzie to tylko możliwe.