Kwiecista gmina – granty do wzięcia

Do 11 marca w Urzędzie Gminy Pruszcz Gdański (biuro podawcze na parterze) można składać wnioski w konkursie „Kwiecista Gmina 2016”. Do zdobycia są granty w wysokości do 5 tys. zł z przeznaczeniem na upiększenie miejscowości.

Kwiecista gmina

Celem konkursu jest podniesienie atrakcyjności miejscowości, zagospodarowanie zielenią, kwiatami i drobną architekturą terenów publicznych w sołectwach – mówi Patrycja Weihs z Urzędu Gminy Pruszcz Gdański.

To już III edycja konkursu, który cieszy się coraz większym powodzeniem. W 2014 r. wnioski zgłosiło 5 sołectw, a 2015 r. – 23 sołectwa.

W tegorocznym budżecie zaplanowano 50 000 zł.  Projekty z największą ilością punktów zostaną dofinansowane maksymalną kwotą do 5 000 zł.

Kwiecista gmina

Konkurs kierowany jest do wszystkich sołectw z terenu gminy Pruszcz Gdański. Wniosek w imieniu sołectwa składa sołtys.

Info i foto M. Bielicka/UG Pruszcz Gdański