Wystawa gołębi i ptactwa ozdobnego w Rusocinie

Najrzadziej występujące gołębie, najbarwniejsze papugi, a nawet najbardziej okazałe świnki morskie – takie cudaki zobaczymy na wystawie, jaka w dniach 20 -21 lutego odbędzie się na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Rusocinie. Serdecznie zapraszamy całe rodziny. Wstęp bezpłatny!

Wśród eksponowanym podczas wystawy ptaków spotkamy m.in. gołębia rasy Pomorski Daszkooki (inaczej: Sokół Pomorski).
– Tej rasy nie było na Pomorzu od parudziesięciu lat – mówi Piotr Kędzierski, prezes Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Ozdobnych i Drobnych Zwierząt Futerkowych.

Prawdziwą gratką będzie również ptactwo wystawiane przez Tadeusza Dargacza, obecnego Mistrza Polski w rasie Olbrzym Węgierski.

W tym roku na wystawie będą królowały nie tylko ptaki.

Pierwszy raz będziemy prezentować świnki morskie – zaprasza Piotr Kędzierski.

Wystawa będzie czynna: w sobotę 20 lutego w godzinach od 9 do 17, a w niedzielę 21 lutego – od 8 do 14. Ponadto, w niedzielę o godzinie 13 rozpocznie się ceremonia wręczenia nagród wystawom, których okazy najbardziej zachwycą jurorów.

Info i foto: M. Bielicka/UG Pruszcz Gdański

Related posts