W Roszkowie kierowca z marihuaną

W sobotę (23 stycznia br.) o godz. 14.30 na ulicy Spacerowej w Roszkowie gmina Pruszcz Gdański policjanci ruchu drogowego zauważyli zaparkowanego w polu volkswagena golfa i siedzących w środku czterech mężczyzn.

Podczas kontroli kierowca zachowywał się nerwowo i unikał kontaktu wzrokowego. Stróże prawa wylegitymowali kierowcę i pasażerów oraz przeprowadzili kontrolę osobistą. W kieszeni spodni kierowcy znaleźli susz roślinny zawinięty w srebrna folię. W popielniczce znaleźli białą kartkę 
wypełnioną suszem roślinnym. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaleziony susz roślinny i przewieźli 24-letniego mieszkańca Pruszcz Gdańskiego do komendy. Samochód zabezpieczył jeden z pasażerów. W komendzie wykonano test narkotykowy suszu oraz go zważono. Okazało się, że jest to 30 porcji handlowych marihuany.

Zabezpieczony susz zostanie przesłany do ekspertyzy. Po jej wykonaniu przez specjalistów z laboratorium kryminalistycznego będzie można postawić 24-latkowi konkretny zarzut. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts