Kolejny pożar w Borkowie

Mieszkańców Borkowa około godziny 4.40 obudził rozlegający się huk. Nad budynkami zabudowy jednorodzinnej przy ul. Naszej unosił się dym i z daleka widziana była łuna pożaru.

Spalona przyczepa w Borkowie
Spalona przyczepa w Borkowie

Pray ulicy Naszej 2 w Borkowie spłonęła doszczętnie przyczepa kempingowa, pożar gasiły dwa zastępy strażaków. Przyczyną huku była eksplozja butli z gazem, która była w płonącej przyczepie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie jak wstępnie przekazał Młd. Ogniomistrz Janosz ze Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim.

Był to kolejny pożar, pamiętamy spalone pojazdy i straż dociera na miejsce gdzie nie jest w stanie uratować obiektu, a tylko dogasza. Rodzi się za tem pytanie jak przebiega podział terenu gminy i okolic w związku z pojawiającymi się zagrożeniami. Do Borkowa docierają jednostki z Pruszcza Gdańskiego, gdzie na dole ul. Starogardzkiej przy Trakcie św. Wojciecha zastęp jest w stanie dotrzeć w kilka minut od zgłoszenia bez względu na porę dnia i panujący na drogach ruch.

Było by to z pożytkiem dla ofiar jak i uzasadnione ekonomicznie, o wiele skuteczniejsze było by kierowanie najbliższej jednostki bez patrzenia na podział administracyjny.

(MC)

Related posts