BĘDZIESZYN- POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO

W poniedziałek (30 listopada br.) o godz. 9.30 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na ulicy Serwisowej w Będzieszynie gmina Pruszcz Gdański doszło do wypadku drogowego.

Wypadek Będzieszyn
Wypadek Będzieszyn

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu  wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 34-letni mieszkaniec Wejherowa jadący skodą w kierunku Gdańsku w trakcie skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy volkswagena, który jechał w kierunku Wojanowa. Doszło do czołowego zderzenie obu samochodów. Kierowcy byli trzeźwi. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafił 35-letni mieszkaniec gminy Pruszcz Gdański kierujący volkswagenem oraz podróżujący z nim 22-letni pasażer. Policjanci zatrzymali obu kierowcom dowody rejestracyjne oraz prawo jazdy kierującemu skodą. Samochody zabezpieczono we własnym zakresie.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. 

 

PRUSZCZ GDAŃSKI- POLICJA POSZUKUJE ŚWIADKÓW WYPADKU 
Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku drogowego do którego doszło we wtorek 10 listopada 2015 roku w miejscowości Żuława.

Z uwagi na konieczność wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku policjanci zwracają się z apelem do ewentualnych świadków tego zdarzenia. Wszystkie osoby które mogą udzielić jakichkolwiek informacji pruszczańska policja prosi o kontakt pod nr telefonu 58 78-54-235. 

Z ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło 10 listopada 2015 roku o godz. 18.25 na drodze wojewódzkiej nr 222 w Żuławie gmina Pruszcz Gdański. Z relacji bezpośredniego świadka wynika, że jechał on ulicą Żurawią i na skrzyżowaniu zaczął skręcać w prawo w kierunku Straszyna. Gdy był w połowie pasa ruchu zobaczył jadący w kierunku Trąbek Wielkich nn samochód, który chciał skręcić w lewo w ulicę Żurawią. Za tym samochodem jechał mercedes sprinter, którego kierowca zjechał na prawo, uderzył w drzewo i odbijając się od niego stanął w poprzek jezdni. Kierowca mercedesa trafił do szpitala, podróżował sam. 

Z uwagi na konieczność wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim zwracają się z apelem do ewentualnych świadków tego zdarzenia. Wszystkie osoby które mogą udzielić jakichkolwiek informacji pruszczańska policja prosi o kontakt pod nr telefonu 58 78-54-235. 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts