70 lat szkoły w Wiślince

W przededniu Święta Niepodległości Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wiślince obchodziła dzień swojego patrona oraz jubileusz 70-lecia. 

70 lat szkoły w Wiślince
70 lat szkoły w Wiślince

Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in.:  Irola Ferlin, wizytator kuratorium oświaty, wójt gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak, pełnomocnik wójta ds. oświaty Bożena Chodkowska  oraz ks. Stanisław Kowalski.

Jubileusz to święto wspomnień i wzruszeń. Bo chyba każdy z dorosłych z pewną dozą sentymentu wspomina swoje szkolne lata – mówiła dyrektor Barbara Bałucińska.

Część oficjalną uroczystości, podczas której padło wiele ciepłych słów pod adresem uczniów i absolwentów, a także obecnych i byłych pracowników pedagogicznych oraz niepedagogicznych, przeplatano wierszem i piosenką o tematyce patriotycznej. Na zakończenie goście mogli podziwiać pokazy taneczne oraz sztuki taekwondo.

W 1945 r. naukę w SP Wiślinka rozpoczęło 19 dzieci. Obecnie do szkoły uczęszcza 225 uczniów. W latach 1945 – 2015 placówkę opuściło 694 absolwentów.

Info  foto M. Bielicka/UG Pruszcz Gdański

Related posts