W Rusocinie akcja Stop Dopalaczom

W czwartek (04 listopada br.) o godz. 9.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Rusocinie zorganizowano akcję poświęconą „dopalaczom”. Organizatorami spotkania byli policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim oraz przedstawiciele powiatowej stacji sanitarno- epidemiologicznej z Pruszcza Gdańskiego.

Pruszcz STOP DOPALACZOM

Policjanci przekazali młodym ludziom informacje na temat zagrożeń jakie niosą ze sobą „dopalacze” oraz jak trudno uratować osobę po ich zażyciu. Młodzież dowiedziała się również o skutkach prawnych handlu „dopalaczami”. Przekazano uczniom gdzie szukać pomocy i jak postępować w sytuacji zagrożenia życia. Na zakończenie spotkania rozdano młodzieży plakaty, ulotki oraz koszulki z nadrukiem „Nie każdy odlot kończy się szczęśliwie”.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Młodzi ludzie dyskutowali na nurtujące je zagadnienia i zadawali szereg pytań prelegentom.

Marzena Szwed-Sobańska