W Rusocinie akcja Stop Dopalaczom

W czwartek (04 listopada br.) o godz. 9.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Rusocinie zorganizowano akcję poświęconą „dopalaczom”. Organizatorami spotkania byli policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim oraz przedstawiciele powiatowej stacji sanitarno- epidemiologicznej z Pruszcza Gdańskiego.

Pruszcz STOP DOPALACZOM
Pruszcz STOP DOPALACZOM

Policjanci przekazali młodym ludziom informacje na temat zagrożeń jakie niosą ze sobą „dopalacze” oraz jak trudno uratować osobę po ich zażyciu. Młodzież dowiedziała się również o skutkach prawnych handlu „dopalaczami”. Przekazano uczniom gdzie szukać pomocy i jak postępować w sytuacji zagrożenia życia. Na zakończenie spotkania rozdano młodzieży plakaty, ulotki oraz koszulki z nadrukiem „Nie każdy odlot kończy się szczęśliwie”.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Młodzi ludzie dyskutowali na nurtujące je zagadnienia i zadawali szereg pytań prelegentom.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts