Sprawdziliśmy wiedzę o gminie

W tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Gminie dla szkół podstawowych wzięło udział 18 uczniów klas IV – VI. 

Test wiedzy o Gminie
Test wiedzy o Gminie

Jak nazywa się zastępca wójta gminy? W której miejscowości jest stanica żeglarska? Gdzie odbyły się tegoroczne dożynki? Uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą z zakresu samorządu, jak życia naszej gminy.

Komisja w składzie radna Małgorzata Osowska, radna Ewa Romik i radny Józef Szramuk oceniali nie tylko poprawność odpowiedzi jednokrotnego wyboru, ale też zadania opisowe, polegające np. na podaniu pozytywnych i negatywnych stron gminy.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za I, II i III m. oraz nagród pocieszenia nastąpi podczas najbliższej sesji Rady Gminy.

Info i foto M. Bielicka/UG Pruszcz Gdański

Related posts