Kolejny pijany za kierownicą dalej nie pojechał, policja prosi o pomoc w poszukiwaniu człowieka

W poniedziałek (14 września br.) o godz. 21.29 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z informacją, że na parkingu przy ulicy Kossaka w Pruszczu Gdańskim nietrzeźwy mężczyzna wsiada do samochodu. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce funkcjonariuszy drogówki. Świadkowie wskazali mężczyznę, który siedział w peugeocie, miał zapięte pasy bezpieczeństwa i uruchomiony silnik. Z ich relacji wynikało, że kierowca podczas jazdy po parkingu uszkodził zaparkowaną tuż obok hondę

Podczas rozmowy stróże prawa wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że 59-letni pruszczanin ma 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Stróże prawa zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Samochód został odholowany na parking. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za zniszczenie mienia.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Od początku 2015 roku na drogach powiatu gdańskiego zatrzymano 116 kierowców prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości.

 

POSZUKUJEMY ZAGINIONEGO 59-LATKA 

 

Śmiarowski Wojtek
Śmiarowski Wojtek

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim poszukują zaginionego Wojciecha Śmiarowskiego, ur. 23 kwietnia 1956 r., przebywającego czasowo w Pruszczu Gdańskim. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 19 sierpnia 2015 roku. Wyszedł z miejsca przebywania tj. ulica Obrońców Pokoju w Pruszczu Gdańskim i do chwili obecnej nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną ani znajomymi. 

Rysopis zaginionego Wojciecha Śmiarowskiego: wzrost około 170 cm, waga ok. 75 kg, włosy siwe, oczy piwne, twarz pociągła, uszy odstające, nos prosty, widoczne ubytki w uzębieniu.

Znaki szczególne : blizna na czole w kształcie podkowy.

Wszystkie osoby, które widziały zaginionego od chwili zaginięcia, bądź znają jego miejsce pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pruszczu Gdańskim ulica Wita Stwosza 4, tel: 058 78-54- 287 lub najbliższą jednostką Policji pod nr 997.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts