Wielka sztuka w skansenie

Zabawny, wzruszający, skłaniający do refleksji, znany na całym świecie – mieliśmy okazję zobaczyć przepiękny spektakl musicalowy ze znakomitą obsadą aktorów – solistów i wspaniałą fortepianistką. To wszystko w Skansenie Żuławskich Maszyn Rolniczych w Mokrym Dworze, gdzie spektakularnie otworzyliśmy nowy sezon teatralny Gminy Pruszcz Gdański. 

Skrzypek na dachu
Skrzypek na dachu

Na dwóch spektaklach, o godzinie 18:00 i 21:00 zebrało się 600 widzów, którzy w niecodziennych okolicznościach, siedząc na słomie, zobaczyli doskonałą adaptację „Skrzypka na dachu” w reżyserii Roberto Skolmowskiego, który również wystąpił na scenie. Na widzów czekały też wyroby Kół Gospodyń Wiejskich, kawiarenka, a także oryginalne nalewki. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP z Wiśliny a także strażnicy gminni Gminy Pruszcz Gdański.
Było to już drugie otwarcie sezonu teatralnego OKSiBP w plenerze, w ubiegłym roku na tle żuławskiej stodoły wystawiona została sztuka „Konopielka”, podczas której specjalnie zaaranżowana widownia również pękała w szwach.

W najbliższym czasie czekają nas dwie premiery, wznowienia produkcji teatralnych OKSiBP, a także kilkadziesiąt innych wydarzeń kulturalnych. Zapraszamy do zakładki „Repertuar” na stronie internetowej www.oksibp.pruszczgda.pl.

Magdalena Bielicka
Galeria:

Related posts