Nowa linia bezpłatna 107 w Pruszczu Gdańskim

Miło nam poinformować, że z inicjatywy Urzędu Miasta Pruszcz Gdański od 1 września 2015 r. (wtorek) uruchomiona zostanie nowa linia bezpłatna oznaczona numerem 107.

Trasa linii 107:
Pruszcz Gdański, Komarowo – Skalskiego – Powstańców Warszawy – Emilii Plater – Kochanowskiego – Gałczyńskiego – Kasprowicza – Obrońców Westerplatte – Powstańców Warszawy – Chopina – Grunwaldzka – Nowowiejskiego – Łukasiewicza – Sikorskiego (wybranymi kursami przez Batalionów Chłopskich i Zastawną do Pruszcz Gdański, CER) – Grunwaldzka – Wojska Polskiego – Obrońców Wybrzeża – Cicha – Raciborskiego – Rogozińskiego (powrót przez: Strzeleckiego) –Pruszcz Gdański, Osiedle Bursztynowe.

Na trasie przejazdu obowiązywać będą wszystkie przystanki – szczegółowa ich lokalizacja na poniższym schemacie.

Bezpłatna linia 107 w Pruszczu Gdańskim
Bezpłatna linia 107 w Pruszczu Gdańskim

Autobus linii 107 będzie kursował we wszystkie dni tygodnia, w dni powszednie w godzinach 5:00-23:00, w soboty, niedziele i święta w godzinach 6:00-21:00 z częstotliwością co 60-90 minut. Godziny odjazdów dostosowane zostały do zajęć szkolnych, godzin pracy w strefie przemysłowej oraz odjazdów pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

Szczegółowy rozkład jazdy linii 107 (ważny od: 01.09.2015 r.)

Linię będzie obsługiwał standardowy autobus miejski, niskopodłogowy, przyjazny osobom ograniczonym ruchowo.

Zamiast nerwy tracić w busie, jedź wygodnie w autobusie. Za darmo!

Awaryjna zmiana trasy linii 843 i 847

W związku z zamknięciem fragmentu ulicy Raciborskiego w Pruszczu Gdańskim, od godz. 20:00 dnia 27 sierpnia 2015 r. do godz. 6:00 dnia 28 sierpnia 2015 r. oraz w identycznych godzinach w nocy z 28/29 sierpnia 2015 r., nastąpi zmiana trasy linii 843 i 847. Zamiast ulicą Raciborskiego autobusy pojadą ulicami: Grunwaldzką, Wojska Polskiego, Obrońców Wybrzeża i Cichą. Nie będzie obowiązywał przystanek Pruszcz Gd, Raciborskiego, natomiast przystanek Pruszcz Gd., Chopina w kierunku Rotmanki/Straszyna zostanie przeniesiony na przeciwną stronę drogi (obowiązywać będzie przystanek linii w kierunku Pszczółek/Tczewa).

Za utrudnienia przepraszamy. 

Info – Gryf

Related posts