Szkoła w Wiślinie pod patronatem „Inki” czy Georga Forstera

W najbliższy piątek podczas posiedzenia Rady Gminy Pruszcz Gdański powraca sprawa wyboru imienia szkoły w Wiślinie.

Po raz kolejny powraca spór dotyczący nadania imienia szkole podstawowej w Wiślinie. Dyskusja rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku, gdzie przedstawiona została kandydatura p. Forstera na patrona. Zorganizowany został wyjazd do Tczewa, gdzie chętni mogli zapoznać się z wystawą pt. „Foresterowie dookoła świata z kapitanem Cookiem”.

W głosowaniu jakie miało miejsce w placówce oświatowej, uczniowie, rodzice oraz pedagodzy opowiedzieli się za nadaniem imienia Danuty Siedzikówny „Inki” – 17-letniej sanitariuszki i łączniczki 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Pomimo zdecydowanej woli najbardziej zainteresowanych cały czas kwestia ta nie została ostatecznie rozstrzygnięta.

W dniu jutrzejszym sprawa nadania imienia będzie omawiana podczas posiedzenia Rady Gminy, gdzie pośród bogatego programu odbędzie się głosowanie na ww. temat.

 

Poniżej link do materiału, który został opublikowany w dniu wczorajszym na antenie TV Trwam. Informacja w materiale zaczyna się od 11 minuty wideo.

 

(MC)

Related posts