Strzeż się miejsc niestrzeżonych! – Mapa utonięć

Od początku roku w województwie pomorskim utonęło już 25 osób – wynika z raportów przekazywanych do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. W czasie wakacji, od 26 czerwca do dziś, życie w wodach naszego województwa straciło 17 osób. Niemal wszystkie utonięcia miały miejsce na kąpieliskach niestrzeżonych. 

UTONIĘCIA WOJEWÓDZTWO POMORSKIE 2015
UTONIĘCIA WOJEWÓDZTWO POMORSKIE 2015

Ze statystyk WCPR wynika, że w lipcu na Pomorzu utopiło się siedem osób. Równie tragicznie zapowiada się bieżący miesiąc. Od początku sierpnia z jezior, rzek i wód Zatoki Gdańskiej wyłowiono już sześć ciał, z czego trzy w miniony weekend. Co ciekawe ofiarami wody padają nie tylko ludzie młodzi. Zdecydowaną większość stanowią mężczyźni powyżej 40 roku życia. Z danych, którymi dysponuje WCPR wynika, że najmłodsza z ofiar miała 19 lat. Najstarszą osobą, która utonęła na Pomorzu był 76 letni mężczyzna.

Statystyki pokazują jak niebezpieczne bywają kąpiele na niestrzeżonych akwenach. W tak upalne dni, szukając ochłody, nie zapominajmy o swoim bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że kąpiel na dzikich plażach czy w rzece może być naszą ostatnią kąpielą. Nie przeceniajmy też swoich umiejętności pływackich.

W załączeniu przekazujemy wykaz zgłoszonych do WCPR miejsc, w których od początku bieżącego roku odnotowano utonięcia. Pamiętajmy o tych danych przy każdym wejściu do wody.

Roman Nowak

Related posts