ŁĘGOWO- ZDERZENIE CIĘŻARÓWKI Z MOTOCYKLEM, 1 OFIARA ŚMIERTELNA

We worek (30 czerwca br.) o godz. 14.30 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulicy Długiej z ulicą Leśna w Łęgowie gmina Pruszcz Gdański doszło do wypadku drogowego.

Pruszcz wypadek śmiertelny Łęgowo
Pruszcz wypadek śmiertelny Łęgowo

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu  wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości jednego z kierowców ponieważ drugi trafił do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 67-letni mieszkaniec Gdyni jadący ciężarowym mercedesem  ulicą Leśną w kierunku ulicy Długiej w Łęgowie podczas skrętu w lewo uderzył w bok yamahy jadącej w kierunku Kleszczewka. 43-letni mieszkaniec Rumi kierujący motocyklem został przytransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Gdańsku. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu. Kierowca ciężarówki oraz jego pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń. Sekcja zwłok wykaże czy motocyklista był trzeźwy. Kierującemu ciężarówką zatrzymano prawo jazdy, mężczyzna był trzeźwy.

Pruszcz wypadek śmiertelny Łęgowo
Pruszcz wypadek śmiertelny Łęgowo

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts