Wypadek w Straszynie

W środę (24 czerwca br.) o godz. 15.50 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na drodze wojewódzkiej nr 222 w Straszynie doszło do wypadku drogowego.

wypadek Straszyn
wypadek Straszyn

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu  wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierowców.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 26-letni gdańszczanin wyjeżdżając ciężarowym renaultem z drogi podporządkowanej na skrzyżowanie z ulicą Jana Pawła II w Straszynie prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy bmw jadącego w kierunku Starogardu Gdańskiego i doszło do bocznego zderzenia obu samochodów. 41-letni mieszkaniec gminy Tczew kierujący bmw trafił do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi, podróżowali sami. Stróże prawa zatrzymali oprawo jazdy kierowcy ciężarowego renaulta.

wypadek Straszyn
wypadek StraszynPolicjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Nie narażajmy siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. 

 

(25 czerwca br.) o godz. 1.40 policjanci z referatu patrolowego na ulicy Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim zauważyli kierowcę seata ibizy, który nie dostosował się do znaku „;zakazu wjazdu”.

W związku z tym zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma aktualny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez gdański sąd. Zakaz obowiązuje do października 2016 roku. 

Seat nie miał aktualnych badań technicznych oraz aktualnej polisy OC. Policjanci skierowali odpowiednie pismo do ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. 28-letni mieszkaniec gminy Tczew odpowie za złamanie orzeczonego zakazu sądowego. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Od początku 2015 roku na drogach powiatu gdańskiego zatrzymano 25 kierowców łamiących obowiązujący zakaz sądowy.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts