Potrącenie na pasach w Pruszczu Gd.

W poniedziałek (22 czerwca br.) o godz.12.25 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z ulicą Chopina w Pruszczu Gdańskim doszło do potrącenia pieszej.

Potrącenie na pasach - fot. MC
Potrącenie na pasach – fot. MC

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili świadków. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny, zbadano również stan 
trzeźwości kierującego volkswagenem oraz pieszej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60-letni pruszczanin kierujący volkswagenem transporterem jadąc ulicą Grunwaldzką w Pruszczu Gdańskim, skręcił w prawo na skrzyżowaniu z ulicą Chopina i potrącił kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Ranna 60-letnia mieszkanka Pruszcza Gdańskiego trafiła do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Kierujący i piesza byli trzeźwi.

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności. Poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego.

Marzena Szwed-Sobańska

 

Related posts

One Thought to “Potrącenie na pasach w Pruszczu Gd.”

  1. ana

    Witam poszukuję
    poszkodowanych a.kozak.88@wp.pl

Comments are closed.