Młodzi sportowcy z wyróżnieniami

Pięcioro młodych sportowców, mieszkańców naszej gminy, otrzymało nagrody finansowe za osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Oto ich sylwetki: 

Nagrodzeni sportowcy
Nagrodzeni sportowcy

Marcelina Kamińska –  zawodniczka od lat trenująca tenis stołowy w „LUKS Straszyn”. W 2015 r. zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Juniorek w grze podwójnej.

Emlia Mikszuta   –  trenuje lekkoatletykę. W 2015 r.  czterokrotnie zdobywała I miejsce w City Trail, a ponadto:  I oraz II miejsce w  biegu Energa Atletic Cup,  I miejsce w Powiatowym Biegu Przełajowym,  I miejsce w Powiatowej Lekkoatletyce Indywidualnej na 1000 m. Emilia otrzymała nominację do kadry Pomorza.

Marta Krajewska – trenuje tenis stołowy w „LUKS Straszyn”. W 2015 r. zdobyła Mistrzostwo Polski Młodzieżowców w grze podwójnej oraz Mistrzostwo Polski Młodzieżowców w grze pojedynczej. Zdobywczyni czołowych miejsc w turniejach wojewódzkich. Zawodniczka jest reprezentantką klubu Ekstraligi Polski Kobiet.

Dominik Marcinkowski – trenuje judo. W 2015 r. zajął I miejsce w Mistrzostwach Regionu Pomorskiego Młodzików, I miejsce na zawodach „To MY Gdańskie Lwy”, II miejsce na XVI Otwartych Mistrzostwach Grudziądza w Judo o Puchar Prezydenta Miasta oraz I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo im. Czesława Misiuka.

Witold Plenikowski –  zawodnik jest członkiem Osady Smoczych Łodzi. W 2015 r. zajął III miejsce w III Ogólnopolskich Zawodach Smoczych Łodzi na basenie w Olsztynie oraz został Mistrzem Gdańska w tej dyscyplinie.

Info i foto: M. Bielicka/UG Pruszcz Gdański

Related posts