Maks potrzebuje dawcy szpiku. Rodzina i policja apelują o pomoc

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak zostać dawcą szpiku, to teraz myślenie można zamienić na działanie: „Pomóż Maksowi i innym! Zostań potencjalnym Dawcą szpiku i komórek macierzystych” – 21 czerwca 2015 roku w Publicznym Gimnazjum w Pszczółkach odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku  dla Maksa i innych pacjentów.

Dla Maksa
Dla Maksa

Rodzina i przyjaciele  13-letniego Maksa z Łęgowa nie potrafią czekać bezczynnie, sami zainicjowali poszukiwania jego genetycznego bliźniaka. Akcja rejestracyjna dawców szpiku i komórek macierzystych odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Publicznym Gimnazjum w Pszczółkach. Nie tylko najbliżsi włączą się do tej akcji, ale również przedstawiciele Gminy w Pszczółkach oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. Nie zabraknie również funkcjonariuszy Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański, którzy również czynnie wezmą udział w zaplanowanym przedsięwzięciu. 

Diagnoza jaką usłyszał Maks – ostra anemia aplastyczna, nie pozwoliła lekarzom na podjęcie standardowego leczenia, gdyż Maks w wyniku pechowego wypadku rowerowego stracił nerkę. Teraz ostatnią deską ratunku dla Maksa jest przeszczepienie szpiku, bądź komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego! Rodzina i przyjaciele liczą na zaangażowanie wszystkich osób chętnych i gotowych nieść pomoc, a w tym szczególnym przypadku  – życie. Każdy może być szansą na życie dla Maksa i innych.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts