Nasi szóstoklasiści najlepsi!

Gdańsk, Gdynia, Sopot i… Gmina Pruszcz Gdański w czołówce zestawienia wyników sprawdzianu szóstoklasistów. Jesteśmy najlepsi w powiecie, a – wyłączając Trójmiasto – także w województwie! 

Wójt Magdalena Kołodziejczak regularnie nagradza najlepszych uczniów. Fot. Archiwum UG
Wójt Magdalena Kołodziejczak regularnie nagradza najlepszych uczniów. Fot. Archiwum UG

Inwestycje w infrastrukturę opłaciły się. Nasi uczniowie, mający do dyspozycji świetnie wyposażone szkoły, cały wachlarz zajęć dodatkowych i wykwalifikowaną kadrę (zdecydowaną większość stanowią nauczyciele dyplomowani i mianowani) osiągają bardzo wysokie wyniki w nauce.

Jest to także zasługa szeregu programu edukacyjnych w naszych szkołach, a także zapewnienia opieki nie tylko pedagogicznej, ale też psychologicznej i logopedycznej – uważa wójt Magdalena Kołodziejczak.

Test szóstoklasistów po raz kolejny uplasował nas na pierwszym miejscu w powiecie, a, jeśli wyłączyć Trójmiasto, także w województwie. Średnia uzyskana z testów naszych szóstoklasistów z gminy Pruszcz Gdański wynosi 72 punkty – dokładnie tyle, ile zdobyła stolica województwa – Gdańsk.

Bijemy innych na głowę zwłaszcza w teście z j. angielskiego, z którego nasi uczniowie osiągnęli średni wynik 83 pkt. To, wyłączając Trójmiasto, pierwszy wynik w województwie.

A jak w zestawieniu wyglądają nasze szkoły? W języku polskim najlepsze jest Borkowo (81%), w matematyce najmocniejszy jest Straszyn (75%), a w języku angielskim najbieglejsza okazała się Rotmanka (90%!).

Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom oraz ich rodzicom, a także  nauczycielom, którzy po raz kolejny wykonali świetną pracę.

Info i foto M.Bielicka/UG Pruszcz Gdański

Related posts