Wypadek w Pruszczu Gdańskim

Wczoraj (16 czerwca br.) o godz. 6.25 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na ulicy Kopernika w Pruszczu Gdańskim doszło do wypadku drogowego.

Pruszcz potrącenie rowerzysty
Pruszcz potrącenie rowerzysty

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu  wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości obu kierujących.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 35-letni mieszkaniec gminy Suchy Dąb jadący rowerem ulicą Kopernika w Pruszcz Gdańskim uderzył w wyprzedzającego go mercedesa sprintera. 53-letni mieszkaniec miasta Czechowice Dziedzice kierujący mercedesem sprinterem był trzeźwy, nie odniósł żadnych obrażeń. Cyklista trafił do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku, był nietrzeźwy miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Od początku 2015 roku na drogach powiatu gdańskiego zatrzymano 71 kierowców prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts