Zatrzymany przestępca w Straszynie

W piątek (12 czerwca br.) o godz. 22.45 na ulicy Starogardzkiej w Straszynie policjanci z referatu patrolowo- interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renaulta. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna od dwóch miesięcy jest poszukiwany przez gdański sąd do odbycia kary 2 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem.

Policjanci zatrzymali tego mężczyznę i doprowadzili do komendy w Pruszczu Gdańskim. Poszukiwany został przewieziony do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 14 miesięcy.

Policja przypomina, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts