Bezpieczny przejazd rowerzystów po drogach Powiatu Gdańskiego

W niedzielę (14 czerwca br.) o godz.13.00 wyruszyło z Tczewa zgromadzenie rowerzystów. Trasa przejazdu wiodła między innymi przez Pruszcz Gdański. Cykliści przemierzali drogę krajową nr 91 w kierunku Gdańska po drodze zatrzymując się na parkingu Międzynarodowego Bałtyckiego Centrum Kultury Faktoria w Pruszczu Gdańskim. Z Faktorii peleton wyruszył w kierunku Gdańska.

Pruszcz przejazd rowerzystów
Pruszcz przejazd rowerzystów

Policjanci z pruszczańskiej drogówki czuwali nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonego przejazdu osób udających się na wydarzenie sportowe. Stróże prawa monitorowali trasą przejazdu na długości 14 km. Rowerzystów podjęto w miejscowości Kolnik gmina Pszczółki i czuwano nad nimi, aż do granicy administracyjnej Pruszcza Gdańskiego w kierunku Gdańska.

Rowerzyści bezpiecznie wjechali na teren Gdańska, gdzie zostali oddani pod pieczę tamtejszych policjantów z ruchu drogowego.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts