Bezpieczeństwo podczas Dni Pruszcz Gdańskiego

13 i 14 czerwca br. na terenie obiektu centrum kultury i sportu przy ulicy Chopina 34 w Pruszczu Gdańskim odbędzie się impreza pod nazwą „XXVI Dni Pruszcza Gdańskiego”.

Podczas jej trwania policjanci będę nadzorować miejsca parkowania pojazdów oraz stanowczo reagować na nietrzeźwych kierowców stanowiących zagrożenie w ruchu drogowym. Stróże prawa zwrócą baczną uwagę na osoby naruszające przepisy prawne i porządkowe. Funkcjonariusze będą stanowczo działać wobec osób, które swoim zachowaniem stwarzają zgorszenie w miejscach publicznych. Policjanci będą przeciwdziałać przejawom  demoralizacji nieletnich, szczególnie w tych przypadkach kiedy będą oni pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci radzą aby w razie potrzeby dzwonić na numery alarmowe policji 997 lub 112 oraz zwracać się do pracowników ochrony ubranych w kamizelki odblaskowe. 

Marzena Szwed-Sobańska

GMINA PSZCZÓŁKI- NIE ZAPŁACIŁ GRZYWNY TRAFIŁ DO ARESZTU
Policjanci z komisariatu policji w Trąbkach Wielkich zatrzymali poszukiwanego 58-latka. Mężczyzna był poszukiwany przez gdański sąd do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych oraz do odbycia kary 3 miesięcy pozbawiania wolności za niezapłacenie grzywny w wysokości 1830 złotych. Poszukiwany trafił do aresztu.

W kwietniu 2015 roku sąd rejonowy w Gdańsku wydał postanowienie o doprowadzeniu do aresztu 58-letniego mieszkańca gminy Pszczółki. Mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych oraz do odbycia kary 3 miesięcy pozbawiania wolności za niezapłacenie grzywny w wysokości 1830 złotych. 

Policjanci patrolujący rejon gminy Pszczółki zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Został zatrzymany w środę (10 czerwca br.) o godz. 19.20 w swoim domu. Był zaskoczony interwencją stróżów prawa, nie stawiał żadnego oporu. Trafił do policyjnego aresztu.

Policja przypomina, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Related posts