Zaśpiewali dla Weroniki

Za nami kolejna edycja festiwalu Bursztynowa Nutka. Na terenie Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie zaprezentowały się dzieci z całego Pomorza.

Nutka
Nutka

Dzieci w wieku do 5 do 9 lat uczestniczyły w dwóch konkursach: piosenki i plastycznym.  Zwieńczeniem Festiwalu będzie  wydanie płyty CD z utworami konkursowymi „Dzieci – Dzieciom”.

Organizowany przez Fundację Bursztynowym Szlakiem Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej ma zawsze cel charytatywny. W tym roku zbierano pieniądze na wsparcie potrzeb chorej na nowotwór kości 12-letniej Weroniki Hinz ze Straszyna, która wychowuje się w niezamożnej rodzinie. Weronika jest uczennicą klasy 1a Gimnazjum w Zespole Szkół w Straszynie. Choruje od 8-go miesiąca życia na nowotwór złośliwy kręgosłupa, który spowodował niedowład kończyn dolnych i chorobę nerek. Weronika nie może samodzielnie chodzić. Jest pod opieką specjalistów z  Kliniki Nefrologii  Akademii Medycznej w Gdańsku i Kliniki Ortopedii Dziecięcej w Poznaniu. Jeszcze przed Festiwalem Weronika jechała do Poznania na operację zablokowania chrząstki zrostowej kolan i korekcję stóp. 

Magdalena Bielicka

Related posts