Śmiertelny wypadek w Jagatowie

Dzisiaj (26 maja br.) o godz. 5.20 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej nr 222 w Jagatowie gmina Pruszcz Gdański kierowca Mercedesa uderzył w drzewo. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. 

Jagatowo -  śmiertelny wyp.
Jagatowo – śmiertelny wyp.

Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zamknęli drogę i kierowali ruch objazdami. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodu biorącego udział w wypadku. Lekarz pracujący na miejscu wypadku drogowego stwierdził zgon 31-letniego kierowcy. Policjanci wspólnie z lekarzem medycyny sądowej dokonali oględzin miejsca wypadku oraz oględzin zwłok, które 
przewieziono do prosektorium w celu wykonania sekcji zwłok. 

Jagatowo -  śmiertelny wyp.
Jagatowo – śmiertelny wyp.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego jadąc Mercedesem od strony Starogardu Gd. w kierunku Gdańska w Jagatowie zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca poniósł śmierć na miejscu. 32-letni pasażer nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci zabezpieczyli samochód na parkingu policyjnym. Sekcja zwłok wykaże czy kierowca był trzeźwy. Droga była całkowicie zamknięta przez godzinę, przez kolejne dwie obowiązywał ruch wahadłowy. Policjanci kierowali ruch objazdami.


Policja apeluje o ostrożność!

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts