Od dziś zmiany w organizacji ruchu na odcinku Trąbki Wielkie – Gołębiewko

W związku z rozpoczynającą się rozbudową drogi wojewódzkiej nr 222, od dziś kierowcy powinni spodziewać się czasowych utrudnień na odcinkach drogi wzdłuż miejscowości Trąbki Wielkie i Gołębiewko. Utrudnienia potrwają do końca września br.

Prowadzone w tych miejscach prace obejmować będą m.in. poszerzenie drogi, wykonanie kanalizacji deszczowej oraz przebudowę linii telekomunikacyjnej. W początkowym okresie roboty prowadzone będą na poboczu jezdni, na odcinkach o długości ok. 500 m. Na czas układania nawierzchnia, na odcinkach wzdłuż miejscowości, obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Po zakończeniu prac, na odcinkach wyłączonych, umożliwiony zostanie ruch pojazdów przy ograniczeniu prędkości do 40km/h i zakazie wyprzedzania.

W ramach rozbudowy drogi wzmocniona zostanie istniejąca konstrukcja nawierzchni. Oprócz tego jezdnia zostanie poszerzona do 7 m na odcinkach prostych, zbudowane zostaną także chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe oraz bezpieczne przejścia dla pieszych. Za realizację projektu odpowiedzialna jest firma Skanska.

Patrycja Wilińska

Related posts