Pijany kierowca autokaru na punkcie kontrolnym

W środę (20 maja br.) o godz. 7.50 na punkt kontroli pojazdów przy ulicy Grota Roweckiego w Pruszczu Gdańskim przyjechał kierowca autokaru. Policjanci w czasie kontroli wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 33-letniego mieszkańca gminy Pruszcz Gdański okazało się, że ma 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy a autokar został zabezpieczony przez właściciela. Sprawa trafi do Sądu Rejonowego Gdańsk Południe w Gdańsku VIII Wydział Karny. 

Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych. 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts

One Thought to “Pijany kierowca autokaru na punkcie kontrolnym”

  1. Niektórym powinno odbierać się prawo jazdy dożywotnio.

    BUSOMAT PL

Comments are closed.