Narkotyki w schowku samochodowym

Kryminalni z pruszczańskiej komendy pracujący nad sprawą posiadania substancji odurzających podjęli kilkugodzinną obserwację samochodu osobowego zaparkowanego na jednej z ulic Pruszcza Gdańskiego.

W środę (13 maja br.) o godz. 19.20 do zaparkowanego na ulicy volkswagena passata przyszedł jego właściciel. Policjanci podali mężczyźnie powód interwencji i zażądali wydania środków odurzających. Właściciel samochodu kategorycznie zaprzeczył, że ma jakieś narkotyki. Stróże prawa podczas przeszukania znaleźli w schowku samochodowym susz roślinny zawinięty w folię aluminiową.

24-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i przewieziony do komendy w Pruszczu Gdańskim. Na miejscu wykonano test narkotykowy zabezpieczonej substancji oraz ją zważono. Technik kryminalistyki po wykonaniu testu narkotykowego i zważeniu wstępnie oszacował, że są to około 32 porcje handlowe marihuany. Zatrzymany spędził noc w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostanie przesłuchany.

Śledczy prześlą zabezpieczony susz roślinny do ekspertyzy. Po jej wykonaniu przez specjalistów z laboratorium kryminalistycznego będzie można postawić mężczyźnie konkretny zarzut. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts