Dachowanie w Lędowie

W niedzielę (26 kwietnia br.) o godz. 12.05 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z informacją, że na drodze wojewódzkiej nr 227 w Lędowie gmina Pruszcz Gdański samochód osobowy leży na dachu w rowie. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów z pruszczańskiej drogówki. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sprawdzili czy są osoby poszkodowane, które potrzebują pomocy medycznej, ustalili przyczynę zdarzenia drogowego i zbadali stan trzeźwości kierowcy.

Pruszcz Renault dachował w rowie
Pruszcz Renault dachował w rowie

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 47-letni mieszkaniec gminy Sztutowo jadąc renaultem laguną w kierunku miejscowości Cedry Wielkie skręcił w drogę prowadzącą do Lędowa gmina Pruszcz Gdański, zjechał na prawe pobocze i dachował w rowie melioracyjnym. Kierowca był nietrzeźwy, miał prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podróżował sam, nie odniósł żadnych obrażeń. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu a jego samochód odholowano na policyjny parking. Wczoraj (27 kwietnia br.) usłyszał zarzut prowadzenia samochodu będąc w stanie nietrzeźwym. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Od początku 2015 roku na drogach powiatu gdańskiego zatrzymano 53 kierowców prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości.

Marzena Szwed-Sobańska

 

MOTOCYKLISTA CHCIAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW

W sobotę (25 kwietnia br.) o godz. 8.50 na ulicy Grunwaldzkiej w Pruszczu Gdańskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motocykla yamaha. W trakcie kontroli motocyklista chciał wręczyć stróżom prawa pieniądze aby zaniechali kontroli. Nie reagował na uwagi stróżów prawa, że popełnia przestępstwo. 42-letni pruszczanin został zatrzymany i przewieziony do komendy w Pruszczu Gdańskim. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że jest trzeźwy. 

Po sprawdzeniu danych motocyklisty w policyjnych systemach informatycznych policjanci otrzymali informację, że nie ma uprawnień do kierowania. Policjanci za popełnione wykroczenie ukarali motocyklistę mandatem karnym w wysokości 500 złotych. 42-latek usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu aby odstąpił od czynności prawnych. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ODPOWIE ZA ZNIEWAŻENIE ORAZ NARUSZENIE NIETYKALNOŚCI CIELESNEJ POLICJANTÓW

Znieważenie
Znieważenie

W sobotę (25 kwietnia br.) o godz. 23.35 dyżurny pruszczańskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań w Pruszczu Gdańskim. Z relacji zgłaszającej kobiety wynikało, że jej pijany brat jest agresywny. Przed zgłoszeniem interwencji jej nietrzeźwi bracia bili się przed blokiem. Dyżurny na miejsce awantury domowej natychmiast wysłał patrol interwencyjny. 

Po przyjeździe pod podany adres policjanci zauważyli nietrzeźwego mężczyznę leżącego na łóżku, którego trzymały cztery osoby. Gdy policjanci podjęli interwencję domownicy puścili agresywnie zachowującego się członka rodziny. Mężczyzna całą agresję skierował na policjantów. Nie reagował na polecenia wydawane przez stróżów prawa. Znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. 

Został zatrzymany i przewieziony do komendy w Pruszczu Gdańskim. Na miejscu odmówił poddania się badaniu trzeźwości. Spędził noc w policyjnym areszcie. Wczoraj (27 kwietnia br.) został przesłuchany i usłyszał łącznie 4 zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts