Z Żuławskim Tulipanem dookoła świata

Zabieraliśmy Was w świat bajek, planet, a nawet piłki nożnej. Teraz zabierzemy Was w tulipanową, niesamowitą i pełną wrażeń podróż dookoła świata. W dniach 9 – 10 maja zapraszamy wszystkich do Mokrego Dworu! 

Głównym bohaterem tegorocznej edycji Żuławskiego Tulipana będzie Jerzy Adam Forster, pochodzący z Mokrego Dworu podróżnik i członek wyprawy Jamesa Cooka po Pacyfiku. Motyw podróży będzie przyświecał nie tylko dywanom z setek tysięcy główek tulipanów, ale również całemu programowi towarzyszącemu. Przygotowaliśmy atrakcje, jakich w Mokrym Dworze jeszcze nie było! A wśród nich spotkanie z podróżnikami pod patronatem Radia Gdańsk i miesięcznika Poznaj Świat.

Tulipan
Tulipan

Żuławski Tulipan to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce –  a prawdopodobnie także
w Europie – na tak dużą skalę. Coroczne  dwudniowe spotkanie jest niezwykłe nie tylko ze względu na specjalnie  przygotowany  dywan  z główek  tulipanów,  ale  z uwagi  na  fakt,  że  kwiaty całymi rodzinami, przez kilka dni i często w niesprzyjających  warunkach atmosferycznych układają sami mieszkańcy gminy Pruszcz  Gdański. W sumie każdego roku w przygotowaniach bierze udział ok.  500 osób. Do stworzenia kompozycji co roku używa się ok. dwóch milionów główek tulipanów! Rezultatem kilkudniowego układania jest robiący ogromne wrażenie na wszystkich odwiedzających Mokry Dwór Kwiatowy Dywan. Każdego roku imprezie przyświeca inny motyw przewodni. Za nami: Ormiańskie wzory, Rok Chopinowski, Rok Jana Heweliusza, EURO 2012, Tulipanowy bajkowy świat i Tulipany dla Jana Pawła II.

Magdalena Bielicka

Relacja z roku 2014 TUTAJ

Relacja z roku 2013 TUTAJ

Related posts