Zderzenie Golfa z ciężarówką na drodze S6

W czwartek (23 kwietnia br.) o godz. 16.45 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na drodze S6 w Borkowie doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono również stan trzeźwości obu kierowców.

Pruszcz wyp. na S6 zderzenie golfa z ciężarówką
Pruszcz wyp. na S6 zderzenie golfa z ciężarówką

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 39-letni mieszkaniec Gdyni jadący ciężarowym mercedesem w kierunku Łodzi uderzył w tył volkswagena golfa, który stał na powierzchni wyłączonej z ruchu pomiędzy drogą S6 a łącznicą drogi S7. Ciężarówka siłą odrzutu uderzyła w znak rozdzielający pasy ruchu, w latarnię i zatrzymała się na barierkach ochronnych. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafił 47-letni mieszkaniec Warszawy kierujący volkswagenem golfem oraz kierowca ciężarówki. Mężczyźni byli trzeźwi, podróżowali sami.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts