Włamał się do kościoła

W środę (01 kwietnia br.) o godz. 11.50 do komisariatu policji w Trąbkach Wielkich zgłosił się proboszcz kościoła pod wezwaniem Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny i zgłosił włamanie. Z relacji proboszcza w Trąbkach Wielkich wynikało, że nieznany sprawca włamał się do drewnianej skrzyni znajdującej się w pobliżu ołtarza i z jej wnętrza ukradł laptopa. Poniesione straty oszacowano na sumę 2 tys. złotych.

Pruszcz kościół w Trabkach Wlk.
Pruszcz kościół w Trabkach Wlk.

Śledczy pracujący nad sprawą zatrzymali podejrzanego 33-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Do zatrzymania doszło w niedzielę (19 kwietnia br.) o godz. 21.50 na jednej z ulic Gdańska. Mężczyzna był zaskoczony interwencją policjantów, nie stawiał żądnego oporu. Podejrzany był już wcześniej notowany przez policję między innymi za kradzieże. Mężczyzna sprzedał skradzionego laptopa a pieniądze przeznaczył na własne potrzeby.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponieważ 33-latek dokonał kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawiania wolności.

Wczoraj gdański sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts