Zagrożeni uczestnicy ruchu drogowego

W poniedziałek (20 kwietnia br.) przez cały dzień policjanci z pruszczańskiej drogówki prowadzili działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, między innymi  niedostosowanie się do znaków drogowych, przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, a także zabawa dzieci na drodze. Stróże prawa zwracali również uwagę na rowerzystów, którzy poruszali się rowerami po chodnikach, przejściach dla pieszych, a także na sprawność techniczną jednośladów.

Bilans działań to 82 kontrole podczas których nałożono 48 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym, z czego 36 mandatów nałożono na pieszych za nieprawidłowe poruszanie się po drogach, niedostosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz brak elementów odblaskowych zarówno u pieszych jak i rowerzystów poza obszarem zabudowanym po zmroku. Ponadto zatrzymano 1 nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu, zatrzymano 1 dowód rejestracyjny z powodu niesprawności technicznej samochodu. 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts