Nietrzeźwy bez uprawnień za kierownicą

W niedzielę (19 kwietnia br.) o godz. 1.20 na ulicy Mickiewicza w Pruszczu Gdańskim zatrzymano do kontroli drogowej opla vectrę. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kontrola wykazała, że kierowca nie miał w ogóle uprawnień do kierowania. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych policjanci uzyskali informację, że jest on poszukiwany przez prokuraturę rejonową Toruń Centrum -Zachód do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Ponadto 30-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego okazał policjantom dowód osobisty na nazwisko innej osoby. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Dzisiaj usłyszy dwa zarzuty posługiwanie się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby oraz  jazdę pod wpływem alkoholu. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts