PREMIERA SPEKTAKLU „ZGUBIONA LALKA”

W najbliższą niedzielę, 19 kwietnia 2015 r. o godz. 16:00 w sali teatralno-kinowej im. Władysława Starewicza zostanie zaprezentowana „Zgubiona lalka”.

Lalka - plakat
Lalka – plakat

Mała Ewunia jest zrozpaczona bo zgubiła w mieście swoją ukochaną lalkę zrobioną własnoręcznie przez jej Babcię. Lalka trafia do miejskiego zaułka pełnego śmieci, ale właśnie tam odnajduje przyjaciół, którzy pomimo przeciwności losu, niebezpieczeństw czyhających w wielkim mieście, a przede wszystkim faktu, że są tylko starymi wyrzuconymi na śmietnik przedmiotami, pomogą jej szczęśliwie wrócić do domu. Bo …

To Historia o przyjaźni, o wielkim poświęceniu i o tych co choć pierwsi czekają często w cieniu. A kiedy będzie trzeba, narażą własne zdrowie, nie będą liczyć czasu chcąc pomóc właśnie tobie.

Warto podkreślić również edukacyjny wymiar przedstawienia adresowanego do dzieci w wieku 6-10 lat. Najmłodsi wraz z tytułową bohaterką poznają zasady bezpieczeństwa na drodze i kultury osobistej w środkach komunikacji zbiorowej. Dowiadują się jak ważne jest segregowanie śmieci czy dbanie o porządek. Nieco starszej publiczności scenariusz przypomina o takich wartościach jak przyjaźń i poświęcenie.

 

8 godzin castingu, ponad setka chętnych, 2 godziny obrad poświęconych na wybór aktorów. 28 osób w dwóch obsadach. Tygodnie prób czytanych i scenicznych. To dotychczasowy bilans przygotowań do niedzielnej premiery.

– W tym roku to już nasza trzecia produkcja wyreżyserowana przez profesjonalistę – wyjaśnia Grzegorz Antoni Cwaliński, dyrektor OKSiBP Cieplewo. – Po aktorskiej „Królowej Śniegu” i lalkowym „Kocie w butach”, tym razem prezentujemy autorską sztukę Jacka Pietruskiego z teatru Baj Pomorski w Toruniu.

Mała Ewunia jest zrozpaczona, bo zgubiła w mieście swoją ukochaną lalkę, zrobioną własnoręcznie przez babcię. Lalka trafia do miejskiego zaułka pełnego śmieci, ale właśnie tam odnajduje przyjaciół, którzy pomimo przeciwności losu, niebezpieczeństw czyhających w wielkim mieście i mimo że są tylko starymi, wyrzuconymi na śmietnik przedmiotami, pomogą jej szczęśliwie wrócić do domu.

– Wykorzystujemy różne techniki teatralne. „Zgubiona lalka” to musical, w którym oprócz aktorów na scenie pojawiają się marionetki i rozmaite „ożywione” przedmioty – zdradza Jacek Pietruski, autor i zarazem reżyser. – Wykonawców, amatorów, wybraliśmy w otwartym przesłuchaniu. Łatwo wpadające w ucho melodie do wypełnionego piosenkami spektaklu skomponował kierownik muzyczny toruńskiego „Baja”, Krzysztof Zaremba.

Warto podkreślić edukacyjny wymiar przedstawienia adresowanego do dzieci w wieku 6-10 lat. Najmłodsi wraz z tytułową bohaterką poznają zasady bezpieczeństwa na drodze i kultury osobistej w środkach komunikacji zbiorowej. Dowiadują się też jak ważne jest segregowanie śmieci czy dbanie o porządek. Nieco starszej publiczności scenariusz przypomina o takich wartościach jak przyjaźń i poświęcenie.

Spektakl powstał przy współpracy m.in. ze Strażą Gminną Gminy Pruszcz Gdański. Komendant Tomasz Grabowski przygotował dla młodych widzów upominki – gadżety odblaskowe, wręczane milusińskim po każdym przedstawieniu. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęła Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak.

Reżyseria: Jacek Pietruski Muzyka: Krzysztof Zaremba

Nagrania: Waldemar Dziomba Choreografia: Anna Kopczyk Scenografia: Barbara Poczwardowska, Danuta Gawrońska, Beata Podrażka, Karolina Darczuk, Edward Leszczyński Światło i dźwięk: Grzegorz Haasa, Karol Parada

Wykorzystujemy różne techniki teatralne. „Zgubiona lalka” to musical, w którym oprócz aktorów na scenie pojawiają się marionetki i rozmaite „ożywione” przedmioty

zdradza Jacek Pietruski, autor i zarazem reżyser. – Wykonawców, amatorów, wybraliśmy w otwartym przesłuchaniu. Łatwo wpadające w ucho melodie do wypełnionego piosenkami spektaklu skomponował kierownik muzyczny toruńskiego „Baja”, Krzysztof Zaremba.

Obsady:

I – Blanka Bielawa, Małgorzata Augustyniak, Adriana Rochoń, Karolina Frejtag, Emilia Mikszuta, Klaudia Kotłowska, Ola Tułowiecka, Michał Mikszuta, Dawid Mikszuta, Michał Iwański, Małgosia Juhniewicz, Oliwia Raduńska i Agnieszka Kotłowska.

II – Hania Jędryczka, Monika Żal, Basia Dłużewska, Konrad Wysocki, Maksymilian Karc, Julia Kłodnicka, Małgosia Zielka, Jakub Jędryczka, Maja Anklewicz, Eliza Michalik, Kinga Żal, Agata Nierzwicka i Weronika Rudnik-Ornowska.

SPEKTAKLE:

19.04 (niedziela)

– 16:00 – Premiera – Obsada 1 – 18:00 – Premiera – Obsada 2

27.04 (poniedziałek) – 9.00 – spektakl dla szkół – Obsada 1 – 10.30 – spektakl dla szkół – Obsada 1

28.04 (wtorek)

– 9.00 – spektakl dla szkół – Obsada 2 – 10.30 – spektakl dla szkół – Obsada 2

29.04 (środa)

– 9.00 – spektakl dla szkół – Obsada 2 – 10.30 – spektakl dla szkół – Obsada 1 – 18.00 – Obsada 2 – 20.00 – Obsada 1

08.05 (piątek)

– 18.00 – Obsada 1 – 20.00 – Obsada 2

Bilety w cenie 12 zł do nabycia w Biurze Obsługi Klienta od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 20:00 oraz w niedziele 10:30 – 14:00. Rezerwacja i informacja: 728 415 566

Anna Sychta

Galeria zdjęć z ostatniej próby.

Related posts