DROGA S6- ZDERZENIE CIĘŻARÓWKI Z VOLVO, MATKA Z DWÓJKĄ DZIECI TRAFIŁA DO SZPITALA

W poniedziałek (13 kwietnia br.) o godz. 18.00 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na drodze S6 w kierunku Gdańska na wysokości Juszkowa doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierowcy ciężarówki. W szpitalu sprawdzono stan trzeźwości kierującej volvo.

Pruszcz wyp. S6 Man z volvo
Pruszcz wyp. S6 Man z volvo

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 33-letni mieszkaniec gminy Pruszcz Gdański jadący  ciężarowym manem z przyczepą w kierunku Gdańska uderzył w tył volvo, które ze względu na awarię silnika zatrzymało na prawym poboczu jezdni. Siłą uderzenia prawa strona samochodu volvo uderzyła w barierę energochłonną. 29-letnia mieszkanka gminy Pszczółki kierująca volvo trafiła do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku wraz z podróżującymi z nią dziećmi w wieku 6 lat i 1 roku. Ruch na drodze S6 w kierunku Gdańska 
przez 40 minut odbywał się jednym pasem.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego. 

 

PRUSZCZ GDAŃSKI- POSZUKIWANY ZA KRADZIEŻE TRAFIŁ DO ARESZTU

W kwietniu 2015 roku sąd rejonowy w Gdańsku wydał postanowienie o doprowadzeniu do aresztu 24-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 2  lat pozbawienia wolności za kradzieże.

Kryminalni zajmujący się osobami poszukiwanymi zatrzymali poszukiwanego przestępcę. Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości został zatrzymany w poniedziałek (13 kwietnia br.) o godz. 9.00 w jednym z mieszkań na terenie Pruszcza Gdańskiego. Mężczyzna był zaskoczony interwencją stróżów prawa w domu jego znajomej, nie stawiał żadnego oporu. 24-latek trafił do policyjnego aresztu.

Policja przypomina, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

ROKITNICA- KIEROWCA JAGUARA Z AMFETAMINĄ W PORTFELU

W poniedziałek (13 kwietnia br.) o godz. 23.00 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego na ulicy Bałtyckiej w Rokitnicy zatrzymali kierowcę jaguara. 40-letni mieszkaniec gminy Pruszcz Gdański w czasie kontroli zachowywał się bardzo nerwowo. Policjanci w jego portfelu znaleźli biały proszek zawinięty w folię aluminiową. Stróże prawa  zabezpieczyli znaleziony proszek i przewieźli zatrzymanego do komendy w Pruszczu Gdańskim. Na miejscu wykonano test narkotykowy białego proszku 
oraz go zważono. Okazało się, że są to 2 porcje handlowe amfetaminy. Zatrzymany spędził noc w policyjnym areszcie.

Zabezpieczony proszek zostanie przesłany do ekspertyzy. Po jej wykonaniu przez specjalistów z laboratorium kryminalistycznego będzie można postawić 40-latkowi konkretny zarzut. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts