Zderzenie Skody z motocyklem

W piątek (10 kwietnia br.) o godz. 14.20 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 91 w Pruszczu Gdański doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Na miejscu sprawdzono czy kierowca skody był trzeźwy. W szpitalu sprawdzono stan trzeźwości 
motocyklisty.


Pruszcz wyp. zderzenie skody z motocyklem
Pruszcz wyp. zderzenie skody z motocyklem

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 25-letni mieszkaniec Gdyni kierujący skodą rapid włączając się do ruchu z drogi dojazdowej do posesji prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście jadącemu ulicą Grunwaldzką od strony Gdańsku w kierunku Tczewa. Doszło do zderzenia bocznego oby pojazdów. 29-letni mieszkaniec gminy Pszczółki kierujący motocyklem trafił do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Kierowcy byli trzeźwi, podróżowali sami. Na drodze krajowej nr 91 w Pruszczu Gdańskim 
przez godzinę obowiązywał ruch wahadłowy.

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi podczas jazdy. Kierowco jedź tak aby nie narażać siebie i innych.

 

Nie pozwólmy narażać siebie i innych – stop pijanym za kierownicą.

W sobotę (11 kwietnia br.) na drodze krajowej nr 91 w Rusocinie zatrzymano do kontroli drogowej kierowcę volkswagena passata. 26-letni mieszkaniec Pszczółek miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kilka minut później w tym samym miejscu policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę audi A3. 29-letni mieszkaniec Pszczółek miał 0,60 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tego samego dnia o godz. 9.50 na ulicy Raduńskiej w Juszkowie zatrzymano do kontroli kierowcę skutera. 56-letni 
mieszkaniec gminy Pruszcz Gdański miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W niedzielę (12 kwietnia br.) o godz. 8.00 na ulicy Żwirki i Wigury w Pruszczu Gdańskim skontrolowano kierowcę renaulta. 54-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowcy odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali im prawo jazdy.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts