Granty na ukwiecenie miejscowości

23 sołectwa walczą o granty na ukwiecenie miejscowości II edycja ogłoszonego przez Urząd Gminy Pruszcz Gdański konkursu pn. „Kwiecista Gmina” cieszy się dużym powodzeniem. Swoje projekty zgłosiły 23 sołectwa. To o 18 więcej niż w ubiegłym roku!

Granty na ukwiecenie miejscowści

Komisja konkursowa obradowała przez kilka godzin, oceniając projekty i notując uwagi.

– Cieszymy się, że w tym roku tak wiele sołectw zdecydowało się powalczyć o granty na ukwiecenie swoich miejscowości. Niektóre z nich korzystały z takiej formy wsparcia w minionym roku i teraz zabiegają o środki na rozbudowę placów – powiedziała Katarzyna Kwiatek, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i jedna z jurorek.

Konkursy grantowe to jeden ze sposobów gminy Pruszcz Gdański na pobudzanie aktywności, podnoszenie świadomości i sprzyjanie integracji mieszkańców.

– To także jeden z naszych instrumentów służących poprawie estetyki miejscowości – mówi wójt Magdalena Kołodziejczak. – Innym, od lat funkcjonujących i przynoszącym efekty, są udzielane przez gminę bezprocentowe pożyczki dla stowarzyszeń ubiegających się o środki unijne.

Magdalena Bielicka