Kierowca Seata w Łęgowie nie pojechał dalej

W środę (01 kwietnia br.) o godz. 19.00 w Łęgowie gmina Pruszcz Gdański policjanci z pruszczańskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę seata. Podczas rozmowy wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że 37-letni mieszkaniec Kowal ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Jego samochód został zabezpieczony we własnym zakresie. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Od początku 2015 roku na drogach powiatu gdańskiego zatrzymano 38 kierowców prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości.

PRUSZCZ GDAŃSKI- 16-LATKOWIE ZDEWASTOWALI SZKOLNĄ ŁAZIENKĘ
Policjantki z zespołu ds prewencji kryminalnej nieletnich i patologii komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim pracowali nad sprawą dewastacji łazienki szkolnej w jednej z pruszczańskich szkół. Dyrekcja oszacowała szkody na kwotę ponad 800 złotych. Za zniszczenie mienia nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

W środę (01 kwietnia br.) o godz. 14.15 dyrekcja jednej z pruszczańskich szkół zawiadomiła policję o dewastacji łazienki męskiej przez dwóch 16-letnich uczniów. Straty zostały oszacowane na kwotę ponad 800 złotych. Policjantki zajmujące się przestępczością nieletnich zgromadziły materiał dowodowy w tej sprawie oraz przesłuchały nieletnich sprawców czynu karalnego. 

Sprawa została skierowana do sądu rodzinnego i nieletnich w Gdańsku. 

Related posts