Zderzenie trzech samochodów w Pruszczu Gd.

W poniedziałek (31 marca br.) o godz. 20.03 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 91 w Pruszczu Gdańskim doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny, zbadano również stan trzeźwości kierowców.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 40-letni mieszkaniec Tarnowa jadący volkswagenem caravelle w kierunku Tczewa prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim volkswagena polo i najechał na jego tył. 70-letni pruszczanin kierujący volkswagenem polo, pchnięty siłą uderzenia najechał na tył jadącego przed nim opla vectry, którym kierowała 19-letnia mieszkanka Pruszcza Gdańskiego. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafiła 60-letnia pasażerka volkswagena polo. Kierowcy 
wszystkich samochodów byli trzeźwi. W miejscu wypadku przez godzinę obowiązywał ruch wahadłowy.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. W czasie wypadku panowały niekorzystne warunki atmosferyczne, padał rzęsisty deszcz, nawierzchnia jezdni była mokra.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts