Policjanci z Pruszcza pracowali na miejscu wypadku

Dzisiaj (26 marca br.) o godz. 7.10 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na ulicy Modrzewiowej w Koszwałach doszło do wypadku drogowego.

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny, zbadano również stan trzeźwości kierowców.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-latek kierujący volkswagenem passatem wyjeżdżając z posesji i włączając się do ruchu, prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem, który jechał ulicą Modrzewiową w kierunku ulicy Lipowej w Koszwałach. Doszło do zderzenia bocznego obu pojazdów. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafił 62-letni kierowca junaka. Obaj kierowcy są mieszkańcami gminy Cedry Wielkie.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Kierowco jedź tak, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Z uwagą obserwuj innych uczestników ruchu drogowego. 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts