Miś, który promuje gminę

Mieszkańcy Gminy Pruszcz Gdański są dumni ze swojej małej Ojczyzny.  Aby zachęcić wszystkich do poznania tutejszych atrakcji turystycznych, napisali książeczkę dla dzieci i nagrali płytę  z piosenkami. 

Projekt stowarzyszenia Towarzystwo Dolina Raduni pn. Miś Maksymilian zwiedza gminę Pruszcz Gdański dobiegł końca. Po kilku miesiącach pracy i zaangażowania wielu osób powstała książeczka dla dzieci, której akcja toczy się w naszej gminie oraz płyta z piosenkami o takich atrakcjach jak rzeka Radunia, czy Święto Tulipana. Projekt podsumowano podczas wernisażu prac plastycznych, związanych z konkursem o Misiu Maksymilianie.

Nie zabrakło gorących podziękowań ze strony prezesa Doliny Raduni Andrzeja Chmielewskiego, m.in pod adresem wójt Magdaleny Kołodziejczak, Emilii Grzyb z LGD Trzy Krajobrazy oraz dyrektora OKSiBP Grzegorza Cwalińskiego. Słowa uznania powędrowały do autorów książeczki: Grażyny Goszczyńskiej i Leona Korna, a także do ilustratorki Mai Tybel oraz graficzki Anny Tybel.

Szczególne podziękowania (a także gromkie oklaski po występie) zebrał Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki” wraz z  instruktorką Darią Polanowską, która aranżowała utwory i przygotowywała wokalnie wykonawców.  Autorem tekstów piosenek jest Krzysztof Maria Załuski.

Przy okazji spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny. Nagrody czekały na wszystkich jego uczestników.

Książeczka z płytą będą rozdawane dzieciom bezpłatnie. Na pewno też znajdą się w zasobach gminnych i szkolnych bibliotek.

Publikacja została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”.

Magdalena Bielicka

Related posts